O stronie/ Kontakt

KONTAKT

Wszelkie skargi, zażalenia, słowa otuchy, problemy z linkami itp.itd. proszę bez wahania kierować na maila: m.agnes1410@gmail.com

O STRONIE

Na wstępie chciałabym podkreślić, że jestem całkowitą amatorką w kwestii pisania recenzji czyt. nie jestem zawodowym krytykiem filmowym i nigdy nie będę. Poza tym nie jestem również polonistką, więc w tekstach zdarzają mi się błędy, choć staram się wszystkie wychwytywać na bieżąco. Nie posiadam żadnej wiedzy teoretycznej z zakresu kinematografii, historii kina. Wszystkie recenzje stanowią mój komentarz do danego filmu/dramy, moje odczucia i wnioski, które nie zawsze muszą zgadzać się z opiniami „znawców”.

Po drugie – publikowane przeze mnie recenzje wyrażają moje subiektywne odczucia po obejrzeniu danego tytułu. Kwestię oceny pozostawiam czytelnikom, a oceny znajdujące się pod każdym wpisem nie dotyczą ogólnej skali, tzn. jeżeli film jest dramatem to oceniam go właśnie w kategorii dramatu, jeżeli drama jest komedią romantyczną to oceniam ją w skali od 1 do 10 jako komedię romantyczną itd. Dlatego też proszę nie uważać za równoznaczną ocenę np. 9 dla dramy jako romansu i jakiegoś filmu, który jest dramatem. Mimo to w recenzjach staram się umieszczać w miarę obiektywnie plusy i minusy danej produkcji, chociaż oczywiście nie jestem w stanie uniknąć stronniczości także i w tych kwestiach.

Kilka słów o mnie – jestem absolwentką ekonomii, a obecnie pracownikiem naukowo-dydaktycznym na jednej z polskich Uczelni. Prowadzę zajęcia ze studentami z zakresu szeroko pojętych finansów oraz rynków finansowych. Z tejże tematyki przygotowuję pracę doktorską. Na co dzień miłośniczka krajów azjatyckich (zwłaszcza muzyki, filmów, seriali, języka japońskiego, kultury, gospodarki, polityki). Strona powstała z kilku powodów:

  1. odrobina wolnego czasu.
  2. brak stron tematycznych z zakresu recenzji dram i filmów azjatyckich.
  3. ogromna ilość dram i filmów azjatyckich – tych lepszych i tych gorszych, chciałabym podzielić się swoją wiedzą na temat już obejrzanych.
  4. zaspokojenie swojej zachcianki by posegregować wszystko co do tej pory obejrzałam 🙂 jeżeli ktoś przy okazji z tego skorzysta tym lepiej.

Definicja dramy (dla niewtajemniczonych):

drama– to miniserial azjatycki, którego ilość odcinków waha się w zależności od kraju pochodzenia. W Japonii preferowane są krótkie serie 10-11 odcinkowe, natomiast w Korei Południowej i na Tajwanie, czy w Chinach 16-24 odcinkowe. Główną tematyką tych produkcji są problemy miłosne (trójkąty romantyczne, a często czworokąty), choroba i/lub śmierć ukochanej osoby, przyjaźń, rodzina, poświęcenie własnego dobra nad kogoś innego.

Jak widać na stronie zamieszczam zarówno komentarze (krótkie recenzje?) na temat dram i filmów azjatyckich, a do tego linki umożliwiające pobranie polskich napisów, a także sama tłumaczę na język polski filmy i dramy.