Vampire Prosecutor 2


뱀파이어 검사 2

Tytuł: Vampire Prosecutor 2 (Baempaieo Geomsa 2, 뱀파이어 검사 2)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2012

Liczba odcinków: 11

Czas trwania odcinka: 60 min

Reżyseria: Yoo Sun-Dong

Scenariusz: Han Jung-HoonKang Eun-Sun

Stacja: OCN

Budżet: ok. 4,4 mln $

Obsada: Yeon Jeong-HunLee Young-AhLee Won-JongLee Kyeong-YeongKim Joo-Young

Gatunek: kryminał, tajemnica, fantasy, akcja.

Wampiryzmu po koreańsku ciąg dalszy

Wampirzy prokurator – Min Tae-Yeon, powraca wraz z drugim sezonem Vampire Prosecutor. W kolejnej odsłonie doszło do kilku zmian – zarówno zza kamery w postaci nowego reżysera, jak i przed kamerą – czyli pojawienie się koronera Jo Jung-Hyun. Czy kontynuacja okazała się równie udana co poprzednik? Osobiście spotkało mnie rozczarowanie, jednakże to wciąż solidna drama kryminalna z wątkiem fantasy w tle.

Prokurator Min Tae-Yeon (Yeon Jeong-Hun) wraz ze swoją starą ekipą i tym razem podejmują się rozwiązania zagadek tajemniczych morderstw. Nasz wampirzy bohater oprócz zmian wizualnych – nowa fryzura oraz jeszcze więcej tapety na twarzy (w tym ten nieszczęsny eyeliner…) pozostał opanowanym, trzymającym się na dystans prokuratorem aka mistrz walki w ręcz.  Jednakże zmienił technikę pozyskiwania informacji o przebiegu ostatnich chwil z życia ofiary. Zamiast wypijać krew denata przywdziewa okulary i już sam widok krwi wystarczy na poznanie tych ostatnich minut. Prostsze i bardziej praktyczne, ale czy nie można było tak od razu? Także ambitna pani prokurator Yoo Jung-In (Lee Young-Ah) otrzymała nowy wizerunek. Zmiana fryzury, makijaż i od razu prokurator Min ma na czym oko zawiesić. Żałuję jedynie, że jej postać straciła na buńczucznej postawie oraz ciętym języku.  Z kolei detektyw Hwang Soon-Bum (Lee Won-Jong) zyskał bratnią duszę w postaci maskotki zespołu – Choi Dong-Man (Kim Joo-Young). I dobrze się stało, ponieważ obaj tworzyli zgrany, zabawny duet i wprowadzili do dramy sporo dystansu do mroczniejszych wątków. Wspomniany nowy członek zespołu – koroner o Jung-Hyun (Lee Kyeong-Yeong) ku mojemu zdziwieniu stał się jedną z ważniejszych postaci – moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie… Odnośnie postaci drugoplanowych to najbardziej spodobała mi się bezkompromisowa przełożona prokuratora Min. Natomiast zawiodłam się odtwórcy roli antybohatera – krwiożerczego wampira L, Kwon Hyun-Sang. Nie pasował mi ani jego wygląd (zbyt a’la k-pop idol) ani sposób mówienia… Pozostali bohaterowie stanowili dobrane tło dla głównej obsady.

W kwestiach technicznych zaskoczyła mnie praktycznie zupełna rezygnacja z cechy charakterystycznej pierwszego sezonu, czyli spowolnień w trakcie walk. Swoją drogą również samych scen mordobicia wydaje się być mniej. Reżyseria  stoi na podobnym poziomie, a samą dramę ogląda się płynnie, nie ma udziwnień w ujęciach, czy też edycji.

Sprawy, którymi zajmowali się bohaterowie raz były ciekawsze, innym razem nie. Kilka odcinków pod koniec dramy było słabych. Przykładowo zapychacz w postaci odcinka z ekipą filmową, w którym wyśmiano konwencję wampiryzmu. Nie pasowało mi to do mrocznych, zagadkowych urywków z przeszłości, mającymi na celu przybliżenie widzowi historii poszczególnych postaci. Te urywki były intrygujące – laboratoria, tajne badania, zamiany w wampiry, ale odstawały od całości dramy. Oczekiwałam, że wraz z finałowym odcinkiem uzyskam odpowiedzi na kilka pytań, ale zamiast tego powstały kolejne niewiadome. Teraz jedyną nadzieją jest zapowiedź 3 sezonu. Oby było więcej rozstrzygnięć, a mniej tajemnic. Tak czy inaczej Vampire Prosecutor 2 dalej dostarcza rozrywki i dla fanów 1 sezonu jest to tytuł obowiązkowy.

Ocena: 7/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s