Secret Love


1. Dane podstawowe.비밀애

Tytuł: Secret Love (bimilae, 비밀애)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2010

Czas trwania: 111 min

Obsada: Yu Ji TaeYun Jin Seo

Gatunek: melodramat.

2. Fabuła.

Mąż Yeon I wkrótce po ślubie zapadł w śpiączkę. Załamana kobieta opiekuje się mężem w szpitalu. Pewnego dnia udaje się na lotnisko, by przywitać brata męża, który wraca z zagranicy. Jednak Yeon I nie wie, że bracia są bliźniakami.

3. Muzyka.

Rzadko zauważalna. Odnotowałam jedną balladę śpiewaną przez nieznaną mi piosenkarkę oraz kilka utworów klasycznych i motywów muzycznych, które nie miały większego znaczenia przy budowaniu nastroju scen.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Główną rolę kobiecą zagrała, znana mi z dramy Fugitive: Plan B oraz filmu A Good Day to Have an Affair, Yun Jin Seo. Trochę się zawiodłam, gdyż oczekiwałam, że ujrzę jej inne oblicze. Natomiast bohaterka przez nią grana – Yeon I, nie różni się niczym szczególnym od ról, w których już ją widziałam. Ta sama ekspresja, ton głosu…Aktorka zapewne wzbudza sympatię widza, ale chciałabym zobaczyć ją w bardziej różnorodnej roli. Co do samej postaci to Yeon I można jedynie współczuć tragedii, która ją spotkała. Nie dziwię się, iż szukała bliskości z drugim człowiekiem, zwłaszcza, że zjawił się mężczyzna, wyglądający dokładnie jak jej mąż. Mimo to nie uwierzyłam w te ogromne pokłady uczuć, które chciał widzowi ,,wcisnąć” reżyser. Także historia o cudownym odnalezieniu w górach i zakochanie od pierwszego wejrzenia w swoim wybawcy…Takie rzeczy to tylko w Korei 😀 Bliźniaków zagrał Yu Ji Tae. Spodziewałam się po nim wiele, ponieważ bardzo mi się podobał w Oldboy i Ditto. I tu również rozczarowanie. Co prawda nie mogę powiedzieć, że zagrał źle, bo oczywiście tak nie było, ale także mnie nie zachwycił. Rola średnia, głównie przez wzgląd na źle rozpisane postacie w scenariuszu. Dobrze wypadł w scenach wybuchów złości. Postaci drugoplanowych praktycznie nie ma, są one jedynie tłem dla głównych bohaterów.

5. Wykonanie techniczne.

Nie mam wiele do zarzucenia. Pod tym względem film prezentuje się przeciętnie, ot zwykły romans. Wspólne sceny bliźniaków wyglądają dobrze. Zaskoczyła mnie namiętność w scenach erotycznych – wyszło bardzo wiarygodnie. To co mi się nie podobało najbardziej to cała scena na moście – była przekombinowana, a otoczenie wyglądało sztucznie.

6. Ogólna ocena.

Po Secret Love sięgnęłam przez obsadę oraz gatunek. Film miał być melodramatem, więc sądziłam, że wzruszę się to tu to tam. Nic takiego nie miało miejsca, ponieważ w Secret Love melodramat opiera się na tym, że mąż Yeon I jest w śpiączce, a ona ma romans z jego bratem i sama nie wie, którego z nich kocha. I oczywiście jest to dobry materiał na wyciśnięcie łez z widza, ale nie w tym przypadku. Wszystko psuje fabuła z innej czasoprzestrzeni, czyli skomplikowane relacje między bliźniakami, jakieś dziwne powiązanie ich losów (to mi podchodzi pod sci-fi :P). Nie do końca przemyślano także umieszczenie w melodramacie (który powinien skupiać się bardziej na uczuciach tych duchowych, a nie fizycznych) wielu namiętnych scen erotycznych. Nie mówię, że nie powinno ich być, bo oczywiście ich zaletą jest ukazanie pasji i pożądania kochanków, ale na litość boską ileż można…Relacje Yeon I z bratem męża sprowadzono do aktów cielesnych,a później próbuje się wmówić widzowi, że jest to trójkąt romantyczny. Dla mnie trójkąt romantyczny oznacza miłość i ewentualnie sceny erotyczne, ale nie odwrotnie. Wielka miłość Yeon I jest naciągana od samego początku, ponieważ dziewczyna zakochuje się w swoim wybawcy, wychodzi za niego za mąż i nawet nie wie, że ten ma brata bliźniaka. Szczytem kombinatorstwa jest zakończenie – wybrano chyba jedno z najgorszych. Czy polecam? Nieszczególnie, chociaż jeżeli komuś nie przeszkadza naciągana fabuła, to film może okazać się całkiem przyjemnym w oglądaniu romansem.

Ocena: 5/10

Trailer

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s