Worlds Within


1. Dane podstawowe.The World That They Live In

Tytuł: Worlds Within (geudeuri saneun sesang, 그들이 사는 세상, The World That They Live In)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2008

Liczba odcinków: 16

Czas trwania odcinka: 70 min

Obsada: Hyeon BinSong Hye GyoKim Gap SuBae Jong OkEom Gi Jun

Gatunek: romans, obyczajowy, biznes.

2. Fabuła.

Drama skupia się na ludziach uczestniczących w procesie tworzenia dram. Poznajemy perypetie zawodowe i prywatne reżyserów, aktorów, producentów, scenarzystów itp.

3. Muzyka.

Szczerze mówiąc zawiodłam się na soundtracku. W ogóle nie przypadł mi do gustu motyw przewodni (to ciągłe lalala), a pozostałe motywy/piosenki nie różniły się niczym od tych wykorzystywanych w setkach innych dram.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Postaci jest całe mnóstwo. Podobało mi się to, że niby fabuła skupia się na głównej parze, czyli Ju Jun Yeong (w tej roli Song Hye Gyo, znana z roli w Full House) i Jeong Ji O (Hyeon BinSecret Garden), ale przy okazji poznajemy bliżej kilkoro innych bohaterów. Postacie wiodące są w miarę oryginalne i chociaż Ju Jun Yeong przez większość część dramy niemiłosiernie mnie denerwowała swoim niedojrzałym zachowaniem w relacjach z mężczyznami, to jednak, koniec końców, polubiłam ją za jej indywidualizm. Natomiast Jeong Ji O to przykład świetnego profilu dojrzałej postaci, a  Hyeon Bin jak zwykle spisał się na medal. Oprócz głównego wątku miłosnego do gustu przypadła mi historia reżysera Son Gyu Ho (Eom Gi Jun), a także perypetie dojrzałej już aktorki Yun Yeong (Bae Jong Ok). Cała ekipa spisała się bardzo dobrze. Chyba jedyną postacią, która mnie irytowała była asystentka na planie filmowym Jang Hae Jin (w której postać wcieliła się Seo Hyo Rim), wg mnie jej reakcje były nieadekwatne do sytuacji i zbyt emocjonalne.

5. Wykonanie techniczne.

Sądziłam, że jeżeli tematyką dramy jest tworzenie ich, to w końcu doczekam się serii, w której zagłówki w samochodach będą na swoim miejscu. Niestety moje nadzieje szybo się ulotniły, a szkoda, bo fabuła, gra aktorów, jest realistyczna a tu taka niekonsekwencja. Poza tym nieszczęsnym szczegółem drama wypada bardzo dobrze, sceny w plenerach udane, podobnie jak lokacje.

6. Ogólna ocena.

Worlds Within to dobra drama dla osób, które szukają czegoś innego, powiewu świeżości. Główną zaletą serii jest jej realizm, ciekawe główne postacie oraz oryginalność. Podobała mi się także narracja Ju Jun Yeong lub Jeong Ji O na początku/końcu poszczególnych odcinków. Padło w niej sporo ładnych, mądrych słów, dzięki którym drama jeszcze bardziej zyskała w moich oczach. Jest to jedna z niewielu dram, które widziałam, a w której relacje damsko-męskie są tak wiarygodne. Chodzi mi tu głównie o podejście np. do pocałunków, bliskości, potrzeby bycia z kimś bardziej intymnie. Co ciekawe po nakręceniu dramy  Hyeon Bin i Song Hye Gyo byli parą i poza planem (z tego co pamiętam przez 2 lata) – muszę przyznać, że chemię między nimi widać na ekranie 🙂 Postacie drugoplanowe są solidnie skonstruowane, a ich wątki są wciągające. Chociaż nie mogę powiedzieć, że serię oglądałam z zapartym tchem, to jednak powoli dobrnęłam do końca. Worlds Within polecam także osobom, które chciałyby odrobinę dowiedzieć się jak funkcjonuje cały mechanizm produkcji dram, z jakimi problemami mogą się spotkać twórcy i jak istotne są słupki oglądalności 🙂 Polecam.

Ocena: 8/10

Trailer

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s