The Influence


1. Dane podstawowe.인플루언스

Tytuł: The Influence (인플루언스)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2010

Czas trwania: 60 min

Obsada: Lee Byeong HeonHan Chae Yeong

Gatunek: tajemnica, fantasy.

2. Fabuła.

Tajemnicza mini seria, której fabuła skupia się na wartości dotrzymywania złożonych obietnic. W tle wątek romantyczny pomiędzy W i J, których uczucie jest ponadczasowe.

3. Muzyka.

 Soundtrack nie przykuł mojej uwagi, gdyż seria jest bardzo krótka.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Ciężko cokolwiek pisać o bohaterach, gdyż poznajemy ich jedynie pobieżnie. Tak naprawdę dowiadujemy się o nich tylko tyle, że uczucie pomiędzy J i W trwa przeszło 100 lat, że wspólnie prowadzą (??) dziwaczny, ekskluzywny klub, dzięki któremu zaproszeni goście mają szansę odmienić swój los, uniknąć śmierci i dostać drugą szansę.

5. Wykonanie techniczne.

Bardzo dobre efekty specjalne. Urzekła mnie świetlista maź, bańka (?), w której uwięziona była J. Do tego wszelkie sceny, w których np. zatrzymywano czas – prezentują się bez zarzutu. Niestety są też potknięcia, jak np. samochód ze sceny pościgu – wyglądał na zbyt współczesny.

6. Ogólna ocena.

Taka mała dygresja – The Influence to mini seria, którą można obejrzeć również jako film telewizyjny, stąd znalazł się w kategorii film. Pierwsze dwa odcinki są bardzo ciekawe, panuje w nich świetny klimat tajemniczości. Pozostałe dwa skupiają się na historii W oraz J – z początku wieku XX – różniły się całkowicie od pierwszych, a do tego były nudniejsze, ponieważ historia zamiast się wyjaśniać gmatwała się jeszcze bardziej. Zakończenie bardzo mnie zawiodło – jest urwane i widza pozostawia się z poczuciem niedosytu. Z tego co wiem zakończenie zawarte jest w formie mangi (a raczej manhwy), jednak znacznie wygodniej byłoby przedstawić ją w kolejnych odcinkach. Fabuła pierwszej części jest wciągająca i z chęcią obejrzałabym dalsze losy W i J. Po seansie byłam skołowana, ponieważ ciężko cokolwiek wywnioskować z przedstawionej historii – zbyt wiele pytań, a odpowiedzi brak. Cóż, mam nadzieję, iż powstanie np. pełnometrażowy film, bądź drama oparta na podobnym scenariuszu, gdyż chętnie dowiedziałabym się więcej o owianym tajemnicą klubie.

Ocena: 6+/10

Trailer

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s