6 Years in Love


1. Dane podstawowe.Lovers of Six Years

Tytuł: 6 Years in Love (6 nyeonjjae yeonaejung, 6년째 연애중, Lovers of Six Years, 6nyeonjjae yeonaejung)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2008

Czas trwania: 112 min

Obsada: Kim Ha NeulYun Gye SangCha Hyeon JeongSin Seong Rok

Gatunek: melodramat, komedia romantyczna.

2. Fabuła.

Da Jin  i Jae Yeong są w związku od 6 lat. Ich życie zawodowe, jak i prywatne wydaje się być ustabilizowane. Jednak po tak długim okresie bycia ze sobą pojawia się rutyna dnia codziennego. Dodatkowo Da Jin musi pozyskać dla swojego wydawnictwa znanego ilustratora, który jest zainteresowany nią jako kobietą. Natomiast Jae Yeong wdaje się w romans z koleżanką z pracy. Czy w takich okolicznościach związek Da Jin i Jae Yeong ma szanse przetrwać?

3. Muzyka.

Nic nie przykuło mojej uwagi, przeciętny soundtrack.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Aktorzy spisali się lepiej niż przyzwoicie. Bardzo naturalnie wypadła i Kim Ha Neul (My Girlfriend is an Agent, Ditto) jako Da Jin oraz Yun Gye Sang (Triple) jako Jae Yeong. Postaci Jae Yeong’a nie lubiłam praktycznie cały film, pod koniec zapunktował sobie, ale i tak nie wzbudził mojej sympatii. Nie dziwię się, że Da Jin miała go dość i zaintrygowała się całkowitym przeciwieństwem partnera, czyli panem ilustratorem, który miał duszę artysty i romantyka. Chociaż szczerze nie polubiłam postaci granej przez Cha Hyeon Jeong – tzn. koleżanki z pracy Jae Yeong to bardzo dobrze odegrała swoją rolę.

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu.

6. Ogólna ocena.

Nie mogę powiedzieć, że nudziłam się podczas seansu, wręcz przeciwnie – 6 Years in Love to film w sam raz na wolny wieczór. Co prawda fabuła nie jest szczytem oryginalności, ale zaletą tego tytułu jest zrównoważenie scen komediowych z melodramatycznymi. Odrobinę zaskoczyła mnie chemia między bohaterami, a także naturalnie wyglądające pocałunki (nawet namiętne :P), gdyż raczej Azjatom nie zawsze się udaje ukazać namiętność. O czym jest 6 Years in Love? O związku, który przeżywa kryzys, o partnerach, którzy sądzą, że wiedzą o sobie wszystko i są pewni tego, że ta druga osoba już przy nich zostanie, a także o tym co dzieje się ze związkiem, który ,,skazany” jest na zakończenie małżeństwem. Główna para bohaterów zna się od podszewki (bądź też tak im się wydaje) i zaczyna im to przeszkadzać, gdyż nie wiedzą czy są ze sobą z miłości, czy z przywiązania, poczucia wygody. Do tego (co kilkakrotnie jest wspominane w filmie) mają wrażenie ,,wypalenia uczucia”,a na horyzoncie pojawia się intrygująca osoba – i co tu począć? Zakończenie mnie zaskoczyło, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, polecam zwłaszcza miłośnikom romansów.

Ocena: 6/10

Jedna uwaga do wpisu “6 Years in Love

  1. Pingback: The Executioner | Recenzje dram i filmów azjatyckich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s