See You After School


1. Dane podstawowe.Rooftop After School

Tytuł: See You After School (bangkwahu oksang, 방과후 옥상, Rooftop After School)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2006

Czas trwania: 103 min

Obsada: Bong Tae GyuKim Tae HyeonJeong Yun JoHa Seok Jin

Gatunek: komedia, szkoła.

2. Fabuła.

Nam Gung Dal to pechowiec, któremu w życiu nic nie układa się tak jak powinno. By przestać być nieudacznikiem poddaje się leczeniu psychiatrycznemu. Po opuszczeniu kliniki trafia do nowej szkoły. Tam od razu zakochuje się w Choe Mi Na. Niestety, w wyniku nieporozumienia i nieznajomości zasad szkoły, Nam Gung Dal  zadziera ze szkolnym bossem – Ma Yeon Seong. Nam Gung Dal ma zmierzyć się z bossem na dachu, po zajęciach lekcyjnych.

3. Muzyka.

Na ekranie działo się tyle głupoty, że nie byłam w stanie skupić się na oprawie muzycznej. Jednak muszę przyznać, że te urywki, które pamiętam dobrze wpasowały się w obraz.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Od razu mówię, że nie podobała mi się fabuła, postacie – dlatego też ciężko jest mi ocenić grę aktorów. Powiem tak – była dobra i realistyczna, jednak jest to ten typ komedii, który w ogóle do mnie nie trafia. Przede wszystkim nie lubię, gdy główny bohater jest totalnym nieudacznikiem, a jeszcze gorzej, gdy cała grupka nieudaczników przewija się na ekranie.

5. Wykonanie techniczne.

Przyzwoite. Dobrze wykonane animacje np. rekina i płotki. Podkoloryzowane walki a’la Matrix również niczego sobie.

6. Ogólna ocena.

Jak już wspomniałam nie lubię komedii z tak durnowatym humorem, który przypomina mi poziom takich filmów amerykańskich jak np. Głupi i Głupszy czy Ace Ventura. Bohaterowie w większości, z głównym na czele, to idioci i nieudacznicy, którzy są wykorzystywani przez innych. Wg mnie zupełnie zbędne były wszelkie obrzydliwości np. w toalecie…Jedną z niewielu zalet, które dostrzegam w tym tytule to to, iż cały film ma akcję podczas jednego dnia w szkole. Jak na jeden dzień sporo się dzieje i mimo wszystko akcja nie nuży. Główny bohater, pod wpływem atrakcji, których doświadcza już pierwszego dnia w szkole, przechodzi przemianę i zyskuje przyjaciół. Osoby, które lubią głupkowate komedie i niegrzeszących inteligencją bohaterów, nie powinny czuć się zawiedzione. Jak już wspominałam moja ocena jest bardzo, ale to bardzo subiektywna, gdyż po prostu nie trawię takich filmów.

Ocena: 2+/10

Polskie napisy (mojego autorstwa)

Trailer

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s