Romantic Island


1. Dane podstawowe.romaentik aillaendeu

Tytuł: Romantic Island (로맨틱 아일랜드, romaentik aillaendeu)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2008

Czas trwania: 105 min

Obsada: Lee Seon Gyun,Lee Su GyeongYu JinLee Min Gi

Gatunek: komedia romantyczna.

2. Fabuła.

Choe Su Jin to urzędniczka, która pragnie odmienić swoje nudne, uporządkowane życie. Z kolei Gang Jae Hyeok jest dobrze sytuowanym biznesmenem, który otrzymuje nieoczekiwany telefon z Filipin. Poznajemy także znaną piosenkarkę – Yu Ga Yeong, zmęczoną napiętym planem występów, która postanawia udać się na spontaniczne wakacje. I w końcu Jeong Hwan – chwytający się prac dorywczych mimo ukończenia prestiżowej uczelni. Wszyscy oni wyruszają na Filipiny, każdy ma inny cel, ale ich drogi krzyżują się, całkowicie odmieniając ich życia.

3. Muzyka.

Lekka, przyjemna dla ucha. Jest trochę rytmów wyspiarskich (takich a’la Hawaje). Typowa oprawa muzyczna do komedii romantycznej.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Po film sięgnęłam z powodu dwóch głównych męskich postaci, których wspominam dobrze z ich innych produkcji. Lee Min Gi (A Good Day to Have an Affair) – pasują do niego role niedojrzałych chłopaczków, jednak wolałabym obejrzeć go w jakiejś bardziej wymagającej roli. Tutaj znowu jest odrobinę nadpobudliwy, większość rzeczy robi bez zastanowienia – jest po prostu uroczy, ale ileż można tylko takie role grać? Drugi z panów to Lee Seon Gyun (Our TownTriple) – spisał się poprawnie i chyba to właśnie jego bohater był najlepiej skonstruowany (możemy sporo się o nim dowiedzieć – zarówno w sferze prywatnej, rodzinnej jak i zawodowej). Czas na główne postacie żeńskie, czyli Yu Jin (Wonderful Life) w roli przemęczonej napiętym grafikiem gwiazdy show-biznesu. Wiarygodna postać, której nie da się nie lubić. Podobało mi się to, iż nie skupiono się na jej ekstrawaganckich wymaganiach i kaprysach  (bo tak właśnie ukazuje się „gwiazdy” w dramach). Druga główna rola żeńska przypadła Lee Su Gyeong (Rainbow Eyes). Niestety wydaje mi się, że najgorzej się zaprezentowała. Jej postać mnie irytowała i była nijaka…i sama nie wiem czy wynika to ze słabego scenariusza czy niedostatków w talencie do komedii romantycznych. Z postaci drugoplanowych na pierwszy plan wybija się oczywiście mężczyzna, który zleca na siebie zabójcę. Powiem szczerze – jego losy interesowały mnie bardziej niż wymienionej czwórki głównych bohaterów.

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu, chociaż zdjęcia w plenerze mogłyby być bardziej udane i wyeksponowane. W końcu akcja dzieje się na malowniczych wyspach, a oprócz sceny zachodu słońca żadna inna mnie nie urzekła.

6. Ogólna ocena.

Film z serii łatwy, lekki i przyjemny na zabicie czasu i odmóżdżenie się. Jest to niby komedia romantyczna, niby, ponieważ romansu to jak na lekarstwo,a tym bardziej komedii (jedyna scena, która mnie rozbawiła to wymiana pieniędzy w kantorze). Nie powiedziałabym, że Romantic Island oglądałam z przyjemnością – moje odczucia były całkowicie neutralne. Dlatego też i ocena jest niska, spodziewałam się czegoś więcej. Mimo wszystko, jeżeli ktoś nastawi się na film o tym jak to spotkanie obcych sobie ludzi potrafi odmienić ich życia, to jak najbardziej polecam. Fabuła ma kilka ciekawych elementów – rodzina Gang Jae Hyeok i mężczyzna, pragnący zakończyć swoje życie w oryginalny sposób, jednak nie są one w stanie wpłynąć na moje odczucia po seansie. W skrócie: Romantic Island to przeciętny, lekki film o miłości na wakacjach. Fani takich tytułów mogą spróbować zapoznać się z tym filmem, a pozostali niech poszukają czegoś innego 🙂

Ocena: 4+/10

Jedna uwaga do wpisu “Romantic Island

  1. Pingback: Shut Up Flower Boy Band | Recenzje dram i filmów azjatyckich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s