A Millionaire’s First Love


1. Dane podstawowe.baekmanjangjaui cheotsarang

Tytuł: A Millionaire’s First Love (baekmanjangjaui cheotsarang, 백만장자의 첫사랑)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2006

Czas trwania: 116 min

Główni aktorzy: Lee Yeon HuiHyeon Bin

Gatunek: melodramat.

2. Fabuła.

Jae Gyeong jest rozpieszczonym bogaczem, który nie stosuje się do żadnych powszechnie obowiązujących norm i zasad. Gdy umiera jego dziadek okazuje się, że aby otrzymać spadek musi ukończyć szkołę na prowincji. Zmuszony by to uczynić zamieszkuje w niewielkiej, spokojnej wiosce, gdzie nieoczekiwanie przekonuje się jakie uczucia kryją się pod słowem „miłość”.

3. Muzyka.

Soundtrack jest piękny, wzruszający. Wiele stonowanych utworów, które bardzo dobrze wtapiają się w film.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Niestety Hyeon Bin (Secret Garden) nie wyglądał mi na nastolatka, którego grał. Mimo to wypadł przyzwoicie, nie rewelacyjnie, ale byłam w stanie uwierzyć w realizm jego postaci. W głównej roli żeńskiej możemy oglądać Lee Yeon Hui – wyglądała dziewczęco i niewinnie, więc bardzo dobrze pasowała do tej postaci. Bohaterowie drugoplanowi – jest ich sporo, ale nie odgrywają istotnej roli.

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu. Na pochwałę zasługują cudowne zdjęcia, zwłaszcza w plenerze. Pięknie ukazano spokojny rytm wiejskiej przyrody – i sceny w plenerze w tym filmie to zdecydowanie moje ulubione.

6. Ogólna ocena.

A Millionaire’s First Love to typowy melodramat, którego celem jest wzruszenie widza. Jednak niesie też ze sobą przesłanie, co prawda bardzo sztampowe, że to nie pieniądze są w życiu najważniejsze, a miłość i ludzie wokół nas. Jako że jest to melodramat to zakończenie nie zaskakuje, wiadomo od początku jak potoczą się losy głównych bohaterów. Po raz kolejny to ona jest chora, a on zdrowy i bogaty – może w końcu znajdę film, gdzie jest na odwrót? Trochę dziwaczne, jak dla mnie, było połączenie dość frywolnych i utrzymanych w niekoniecznie poważnym tonie pierwszych minut filmu, a później nagle klimat się zmienia i wszystko jest o wiele bardziej dramatyczne. Swoją drogą łatwo to wyjaśnić chęcią ukazania przemiany głównego bohatera, klimat filmu zmienia się wraz z jego postawą i odczuciami. Przyzwoita gra aktorów, piękna muzyka i zdjęcia, niestety fabuła oklepana i przewidywalna, ale jako całość film wypada dobrze. Fani ckliwych melodramatów nie powinni być zawiedzeni, a pozostali…cóż…można obejrzeć przez wzgląd na kilka scen i dialogów oraz muzykę.

Ocena: 6+/10

Trailer

Jedna uwaga do wpisu “A Millionaire’s First Love

  1. Ryczałam na tym filmie jak bóbr…polecam komuś kto chce sobie popłakać bo ma taki nastrój…8/10.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s