Partner


1. Dane podstawowe.파트너

Tytuł: Partner (파트너, pateuneo)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2009

Liczba odcinków: 16

Czas trwania odcinka: 70 min

Główni aktorzy: Lee Dong UkKim Hyeon Ju

Gatunek: dramat, romans, prawniczy.

2. Fabuła.

Gang Eun Ho to samotna matka, która otrzymuje ofertę pracy w jednej z seulskich kancelarii prawniczych. Wraz ze współpracownikiem Lee Tae Jo ma zająć się ważną sprawą. Drama łączy w sobie zmagania na sali rozpraw jak i zawiłe relacje między głównymi bohaterami.

3. Muzyka.

Soundtrack nie zachwyca, jest przeciętny i wiele nie wnosi do dramy jako całość.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Podobała mi się zarówno rola jak i charakter postaci granej przez Lee Dong Uk (Heartbreak Library). Oczekiwałam bardziej zdecydowanej postawy głównej bohaterki (Kim Hyeon Ju), a w rzeczywistości jest ona dość nijaka, bez wyrazu. Podobał mi się czarny bohater, czyli Choe Cheol Ho (Hot Blood). Generalnie lubię wyraziste postacie, które potrafią postawić na swoim i dążą do celu po trupach.

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu.

6. Ogólna ocena.

Z góry przepraszam za krótką i niepełną ocenę, ale dramę tę widziałam dawno temu. Wpis zostanie uzupełniony, jeżeli obejrzę ją ponownie.

Niestety dramę widziałam jakiś rok temu, więc niewiele pamiętam. Z wiadomych przyczyn nie będę oglądała jeszcze raz, ale oczywiście postaram się jak najlepiej opisać to co pamiętam. Otóż przede wszystkim Partner dość słabo wypada pod względem prawniczym, zwłaszcza dla osób, które lubią tę tematykę. Jest sporo humoru, ale też nie zabrakło dramatycznych zwrotów akcji. Nie podobało mi się zwieńczenie głównej sprawy, która przybrała dziwacznie prywatny charakter dla Gang Eun Ho. Główny watek romantyczny – przyzwoity z ładnym zakończeniem. Obejrzenie nie jest stratą czasu, jeżeli lubi ktoś prawnicze serie z odrobiną romansu i humoru nie powinien być zawiedziony.

Ocena: 7+/10

Trailer

Jedna uwaga do wpisu “Partner

  1. Pozwolę sobie przytoczyć to co napisałam dla ADP…”Skończyłam oglądać Partnera…nic zachwycającego. Pierwsza drama, na której po prostu jak oglądałam to usnęłam, czyli dalej nie muszę komentować!”…Ogólna ocena to 4/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s