Our Town


1. Dane podstawowe.My Town

Tytuł: Our Town (uri dongne, 우리 동네, My Town)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2007

Czas trwania: 114 min

Główni aktorzy: O Man SeokRyu Deok HwanLee Seon Gyun

Gatunek: thriller, dramat.

2. Fabuła.

W niewielkim mieście ma miejsce seria okrutnych morderstw. Podejrzenia pada na pisarza powieści kryminalnych Gyeong Ju, gdyż ostatnia z ofiar to właścicielka jego mieszkania, której był dłużny pieniądze. Obawiając się skazania za całą serię zabójstw, przy pomocy przyjaciele policjanta, prowadzi własne śledztwo.

3. Muzyka.

Soundtarck jest ucztą dla uszu. Wiele różnorodnych utworów, sporo klawiszowych motywów. Chociaż w trakcie filmu nie zwracałam specjalnej uwagi na muzykę, to jednak soundtrack bardzo polubiłam.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Pod względem gry aktorskiej film wypada bardzo dobrze. Główni bohaterowie spisali się świetnie i pisarz-morderca i policjant i zabójca-naśladowca. Ten ostatni, w którego postać wcielił się Ryu Deok Hwan spodobał mi się najbardziej. Dzięki niemu byłam w stanie uwierzyć w realizm jego psychopatycznego bohatera. Momentami był naprawdę  przerażający, zwłaszcza że wygląda na niewinnego i dobrego dzieciaka.

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu. Sceny zabójstw dość brutalne, jednak daleko im do np. tych z I Saw the Devil. Jedyne niedopatrzenie, na które zwróciłam uwagę to to, że widać jak dziewczyna, teoretycznie zabita, oddycha. Jednak jako całość film prezentuje się dobrze.

6. Ogólna ocena.

Film od samego początku wciąga ciekawą fabułą i mrocznym klimatem. Świetna gra aktorów, dobra muzyka i skupienie się na przedstawieniu psychiki morderców, ich przeszłości, motywów działań i relacji. Film o tym jak traumy z przeszłości potrafią oddziaływać na człowieka przez całe życie i determinować jego wszystkie działania,  a także o tym jak jedno zabójstwo pociąga za sobą kolejne. Przemyślana, składna fabuła, pod koniec wszystko się wyjaśnia i nie ma niedomówień. Zakończenie, podobnie jak cały film, dobre. Byłam pod wielkim wrażeniem  realistycznej i przerażającej gry Ryu Deok Hwan. Kilka scen na długo zapadnie mi w pamieć np. jak nagi morderca-naśladowca leży i przytula się do skóry psa, czy też ostatnia scena w parku zabaw. Our Town to dobry thriller, który skupia się na psychice morderców i już samo to czyni go ciekawym, polecam zapoznać się z tym tytułem.

Ocena: 7+/10

Polskie napisy (mojego autorstwa)

Trailer

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s