Easy Fortune Happy Life


1. Dane podstawowe.福氣又安康

Tytuł: Easy Fortune Happy Life (fu qi you an kang, 福氣又安康)

Kraj: Tajwan

Rok produkcji: 2009

Liczba odcinków: 17

Czas trwania odcinka: 90 min

Główni aktorzy: Chen Qiao EnLan Zheng LongQiu Ze

Gatunek: komedia romantyczna, familijny.

2. Fabuła.

Xie Fu An to prostolinijna dziewczyna, która żyje na wsi ze swoim bratem i babcią – zielarką. Pewnego dnia Xie Fu An ratuje w szpitalu życie bogatego, starszego mężczyzny, którego rodzina, pragnąca jego majątku, nie wyraziła zgody na operację. Mężczyzna widząc Xie Fu An przypomina sobie kobietę ze swojej przeszłości – okazuje się, że była to jej babcia. Staruszek, czując wyrzuty sumienia, postanawia przekazać cały swój majątek temu kto poślubi Xie Fu An. Najbardziej zainteresowanymi majątkiem potentata są członkowie jego rodziny: zachłanny wnuk Yan Da Feng oraz córka z mężem, którzy chcą za Xie Fu An wydać swojego syna Yan Yang.

3. Muzyka.

Soundtrack aż nad spodziewanie dobry. Bardzo mi się podobały zarówno piosenki jak i motywy. Polecam przesłuchać.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Oglądam niewiele tajwańskich dram, więc i trudno porównywać mi role aktorów w różnych produkcjach, w związku z tym swoją opinię kreuję jedynie na danym tytułem. Zacznę od Chen Qiao En, czyli Xie Fu An, mimo iż jej bohaterka to typowy Kopciuszek to bardzo mi się podobała. Była przede wszystkim naturalna, dobrze wyglądały sceny płaczu i wszelkie wyrazy twarzy. Odnośnie panów..Lan Zheng Long jako Yan Da Feng, ah. Nie chcę by dziwnie to zabrzmiało, ale jest to chyba najprzystojniejszy Azjata jakiego widziałam, a scena z ostatniego odcinka w okularach – padłam. Niestety tak to już bywa, że nie można mieć wszystkiego – i mimo wyglądu jako aktor jest drętwy, przez całą dramę wydawało mi się, że przedstawiał maksymalnie dwa różne wyrazy twarzy. Został jeszcze Qiu Ze jako Han Dong Jie. Wygląda niczego sobie, ale za to jak gra – pokochałam jego bohatera. Postaci drugoplanowych nie jest wiele, ale Xiu Jie Kai jako Yan Yang – wypadł świetnie. Była to jedyna rozsądna postać w całej rodzinie zachłannych sępów. Wspomnę jeszcze o postaciach, których nie mogłam znieść, czyli przewodniczący wioski i kolega Xie Fu An + siostra bliźniaczka – mnie nie śmieszyli tylko doprowadzali do białej gorączki.

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu, chociaż były drobne niedociągnięcia, np. raz w odbiciu szyby samochodu widać operatora kamery oraz ten manekin turlający się ze skały w ostatnim odcinku.

6. Ogólna ocena.

Pierwsze 6 odcinków było rewelacyjnych. Sporo humoru (scena w błocie, podteksty Da Feng’a, konfrontacja wyobrażeń babci a tego co wydarzyło się naprawdę, metafora odnośnie sępów i.in.) oraz wciągająca fabuła. Niestety dalej coś się popsuło, a po odcinku (o ile dobrze kojarzę) 10 zrobiło się strasznie nudno. Ciekawą atrakcją są zabawne sceny z planu, które można obejrzeć na końcu każdego odcinka. Na plus jest muzyka oraz większość postaci. Sam pomysł na zmianę bohatera z diabła w anioła nie jest odkrywczy, ale podobała mi się scena, w której Da Feng zdaje sobie sprawę z tego co najważniejsze. Drama koncentruje się na ukazaniu roli rodziny w życiu każdego człowieka. Zakończenie satysfakcjonujące, ale zwieńczenie wątku Dong Jie nie podobało mi się – było zbyt nierealistyczne. Ogólnie obejrzenie nie jest stratą czasu, ale nie jest to drama, która na dłużej zagości w moich myślach.

Ocena: 6+/10

Trailer

3 uwagi do wpisu “Easy Fortune Happy Life

  1. Czy można obejrzeć to gdzieś po polsku ? szukam cały czas, bez skutku. 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s