Oh! My Lady


1. Dane podstawowe.오 마이 레이디

Tytuł: Oh! My Lady (오 마이 레이디)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2010

Liczba odcinków: 16

Czas trwania odcinka: 65 min

Główni aktorzy: Choe Si WonChae Rim

Gatunek: komedia romantyczna.

2. Fabuła.

Seong Min U jest gwiazdorem, którego obchodzi jedynie własna kariera. Yun Gae Hwa to kobieta po 30-stce, która po rozwodzie stara się odzyskać córkę. Niestety nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków dziecku – dlatego też musi znaleźć pracę i ustabilizować swoją sytuację. Na jednej z rozmów kwalifikacyjnych dowiaduje się, że dostanie pracę jeżeli pozyska dla agencji Seong Min U. Zbiegiem okoliczności gwiazdor i rozwódka zamieszkują razem, a do tego pod drzwiami apartamentu mężczyzny pojawia się kilkuletnia córka, o której istnieniu nie miał pojęcia.

3. Muzyka.

Nic nadzwyczajnego, soundtrack podobnie jak drama – lekki i przyjemny.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Jako że jest to komedia romantyczna nie ma co oczekiwać specjalnie wyrafinowanego aktorstwa. Jednak Chae Rim, czyli główna rola żeńska, podobała mi się w roli zdeterminowanej mamy, która próbuje podporządkować sobie niesfornego aktora. Co do Siwon’a – wg mnie robił za dekorację wraz ze swoim sześciopakiem, którego aż nazbyt perfidnie pokazywano. Mimo to pasowała do niego rola egoisty i gbura. Postacie drugoplanowe – oj sporo ich było, jednak nikt nie przykuł mojej uwagi. Muszę jeszcze wspomnieć o Kim Yu BinBang Jun Seo, czyli dwóch dziewczynkach, które z pewnością podbiły niejedno serce widza.

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu.

6. Ogólna ocena.

Z góry przepraszam za krótką i niepełną ocenę, ale dramę tę widziałam dawno temu. Wpis zostanie uzupełniony, jeżeli obejrzę ją ponownie.

Oh! My Lady to jedna z tych dram, które dostarczają niewymagającej myślenia rozrywki. Przyjemnie się ogląda, chociaż akcja toczy się dość wolno a i romansu jest jak na lekarstwo. Zakończenie mnie rozczarowało tzn. oczywiście jest happy end, ale gdzie ta miłość? Momenty komediowe – są i owszem, więc można się od czasu do czasu pośmiać. Komu polecić? Na pewno fanom (a raczej fankom) Siwon’a oraz widzom szukającym lekkiej dramy na zabicie czasu.

Ocena: 6+/10

3 uwagi do wpisu “Oh! My Lady

  1. Pozwolę sobie przytoczyć to co napisałam dla ADP…”Drama jest naprawdę świetna, warto ją oglądać dla samej Ye Eun (córka Sung Min Woo)- po prostu rozbroiła mnie totalnie, jeszcze chyba nigdy przy żadnej dramie tak nie ryczałam. Hm…czy kiedykolwiek do niej wrócę? Mam nadzieję, że tak…
    Acha… zakończenie mi się nie podobało, trochę nudnawe, mogli dodać trochę dramatyzmu…” Bardzo fajny OST..polecam…i zgadzam się z oceną

  2. A jak można ją obejrzeć na tym portalu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s