A Better Tomorrow


1. Dane podstawowe.Muieokja

Tytuł: A Better Tomorrow (mujeokja, 무적자, No Country)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2010

Czas trwania: 124 min

Obsada: Song Seung HeonJu Jin MoKim Gang UJo Han Seon

Gatunek: akcja, dramat.

2. Fabuła.

Remake filmu z 1986 r. z Hongkongu.

Film prezentuje historię Kim Hyeok, który zajmuje się  wraz z przyjacielem Yeong Chun handlem bronią w porcie Busan. Kim Hyeok mimo ugruntowanej pozycji targany jest wspomnieniami o swojej rodzinie. Podczas ucieczki z Korei Północnej do Południowej zostawił młodszego brata i matkę. Jak się okazuje jego brat – Kim Cheol jest przetrzymywany w jednym z północnokoreańskich więzień. Pewnego razu Kim Hyeok wyrusza do Tajlandii by spotkać się z tamtejszymi gangsterami w celach biznesowych, niestety zostaje zdradzony i pojmany przez policję. Po trzech latach odsiadki wraca do Busan w poszukiwaniu brata, który obecnie jest policjantem. Niestety Kim Cheol nie jest w stanie wybaczyć bratu tego jak potraktował swoją rodzinę w przeszłości…

3. Muzyka.

Soundtrack nie jest imponujący, dopiero pod koniec zaczyna budować klimat filmu, jednak z pewnością nie jest to mocna strona tego tytułu.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Po A Better Tomorrow sięgnęłam przez wzgląd na obsadę. Tak się złożyło, że dla Kim Gang U jestem w stanie obejrzeć wszystko – pokochałam jego grę po A Man’s Story i zdania prędko nie zmienię. Również zainteresował mnie Ju Jin Mo w obsadzie, bliżej znany mi z A Frozen Flower. Pierwszy z panów mnie nie zawiódł, natomiast drugi zaprezentował się dość nijako, chociaż to wynikało raczej z konstrukcji jego postaci. Co do pozostałych, bardzo podobał mi się Song Seung Heon – rewelacyjna postać i do tego kawał dobrej gry aktorskiej. No i ostatni z głównych postaci, czyli „czarny charakter” Jo Han Seon – przyzwoity występ, jednak bez rewelacji.

5. Wykonanie techniczne.

W filmie, zwłaszcza pod koniec, jest sporo widowiskowych strzelanin. Pod względem technicznym wszystko dopięte na ostatni guzik.

6. Ogólna ocena.

Niestety moje nadzieje związane z tym tytułem były większe. Przede wszystkim przez dość sporą część film jest dość nużący i tak naprawdę nie wiadomo co i dlaczego. Historia braci jest odkrywana bardzo powoli, a później nagle akcja przyspiesza. Początkową nudę rekompensuje końcówka, która jest przyzwoitym, dynamicznym i widowiskowym kinem akcji. Zakończenie określiłabym jako dość „odważne”, gdyż zaskoczyło mnie i to pozytywnie, zawsze lubię filmy, których twórcy na siłę nie dają bohaterom 9 żyć. O czym jest A Better Tomorrow? Przede wszystkim o miłości braterskiej i trudnych relacjach jakie się wykreowały między nimi. Osobiście bardzo podobał mi się watek przyjaźni, lojalności między Kim Hyeok i Yeong Chun. Tego drugiego bardzo polubiłam i uważam za najlepszą postać w całym filmie. Film nie był stratą  czasu, jednak nie mam odniesienia do pierwowzoru, więc nie wiem jak na jego tle wypada koreańska wersja. Polecam fanom kina akcji – nie powinni być zawiedzeni.

Ocena: 7/10

Polskie napisy (mojego autorstwa)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s