Triple


1. Dane podstawowe.

Tytuł: Triple (트리플)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2009

Liczba odcinków: 16

Czas trwania odcinka: 70 min

Główni aktorzy: Min Hyo RinLee Jeong JaeLee Seon GyunYun Gye Sang

Gatunek: sport, romans, przyjaźń.

2. Fabuła.

Lee Ha Ru to nastolatka marząca o karierze łyżwiarki figurowej. W końcu otrzymuje możliwość treningów w Seulu. Postanawia zamieszkać u swojego przyrodniego brata – Sin Hwal, który nie ma zamiaru zajmować siostrą. W dodatku mężczyzna mieszka z dwójką najlepszych przyjaciół. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że trenerka Lee Ha Ru to była żona Sin Hwal.

3. Muzyka.

Pod względem oprawy muzycznej drama mnie zaskoczyła, ponieważ zamiast spokojnych utworów bardziej lub mnie znanych koreańskich wykonawców, słychać anglojęzyczne piosenki. Mimo początkowego zdziwienia całość wypadła składnie.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Trójka panów grająca główne role, czyli Lee Jeong Jae, Lee Seon Gyun, Yun Gye Sang, wypadli świetnie – nie dość, że ich postacie były ciekawe to jeszcze dobrano dobrych aktorów. Bohater Lee Jeong Jae  początkowo imponował mi dojrzałością, jednak z czasem pod tym względem wiele stracił. Bardzo podobał mi się Yun Gye Sang i jego uporczywe starania o serce  Choe Su In (w tej roli Lee Ha Na). Co do żeńskich ról – Min Hyo Rin, wcielająca się w główną rolę Lee Ha Ru – zaprezentowała się poprawnie, jednak jej bohaterka zbyt często zachowywała się jak małolata. Za to Kim Hui jako Gang Sang Hui była świetna. Jej postać to kobieta z krwi i kości, która kiedy trzeba postawi na swoim, ale od czasu do czasu potrzebuje męskiego ramienia. Ogólnie ona i Jo Hae Yun (czyli Lee Seon Gyun) to moja ulubiona para w tej dramie. Wspomnę jeszcze o Ji Pung Ho (czyli Song Jung Gi) – słodki chłopaczek, pocieszny jak mało kto.

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu. Sceny jazdy na lodzie dobrze zmontowane i albo główna aktorka jeździ amatorsko, albo po prostu tak ładnie jej jazdę ukazano.

6. Ogólna ocena.

Triple to dobra drama, której akcja toczy się w kręgach dojrzałych (ponad 30-letnich) osób. Jest to spory plus tego tytułu. Niestety zachowanie poniektórych, a zwłaszcza Sin Hwa, z czasem było dość dziwaczne i niezrozumiałe. Główna postać żeńska także nie powala i daleko jej do postrzegania jako osobę dorosłą. Ale dzięki parze Gang Sang Hui i Jo Hae Yun dramę ogląda się naprawdę przyjemnie, a ich relacje mimo swojej realności są momentami dość komiczne. Zakończenie nie usatysfakcjonowało mnie.  Nie do końca wiem co tak naprawdę się wydarzyło, czy gala się odbyła czy też to tylko wyobrażenia Lee Ha Ru – pod tym względem nie było to sprecyzowane (tak czy inaczej przyjmuję, że się odbyła). Mimo iż nie przepadam za dramami sportowymi to akurat w tym przypadku rozbudowanie wątku łyżwiarstwa w ogóle mi nie przeszkadzał. W dramie jest zarówno sport, biznes, miłość, przyjaźń, komedia, trudności losu – więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie, bo na pewno nie uważam obejrzenie Triple za stratę czasu.

Ocena: 7+/10

Jedna uwaga do wpisu “Triple

  1. Pozwolę sobie przytoczyć to co napisałam dla ADP…”Skończyłam „Triple” i co by tu napisać…hm…zwyczajna obyczajówka. Chciałam w niej znaleźć jakieś plusy i znalazłam, aż trzy ;)… Po pierwsze…Song Joong Ki, którego rola była mała, ale wnosił powiew świeżości do tej dramy. Po drugie…muzyka instrumentalna była naprawdę dobra (słucham dużo muzyki klasycznej więc na taką muzykę zawsze bardzo zwracam uwagę). Po trzecie…pierwsza drama, w której relacje damsko-męskie były pokazane w normalny sposób…ot zwyczajne życie. Polecam ją dla osób, które się wybitnie nudzą lub nie mają nic innego do roboty…na pewno do niej nie wrócę. ” Na dla mnie to była jedna z gorysz dram jakie widziałam, totalnie się nudziłam…3/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s