I Saw the Devil


1. Dane podstawowe.4470

Tytuł: I Saw the Devil (akmareul boatda, 악마를 보았다)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2010

Czas trwania: 144 min

Główni aktorzy: Choe Min SikLee Byeong Heon

Gatunek: dramat, akcja, thriller.

UWAGA! Film zawiera wiele brutalnych scen.

2. Fabuła.

Jang Gyeong Cheol to seryjny morderca młodych kobiet. W bardzo drastyczny sposób morduje swoje ofiary, które przed śmiercią wykorzystuje seksualnie. Pewnej nocy zabija ukochaną agenta specjalnego Kim Su Hyeon. Mężczyzna postanawia samemu wymierzyć sprawiedliwość. Jednak kiedy już trafia na trop Jang Gyeong Cheol – zamiast go zabić, rozpoczyna z mordercą niebezpieczną „grę”…

3. Muzyka.

Początkowo muzyka jest nie tylko tłem, ale i „uczestnikiem” wydarzeń – buduje napięcie, nastrój grozy i niepewności. Im dalej w film tym gorzej pod tym względem, jednak pod koniec znowu oprawa muzyczna o sobie przypomina. W głowie najbardziej utkwiły mi utwory smyczkowe.

4. Gra aktorska/Bohaterowie.

Choe Min Sik, znany głównie dzięki roli w Oldboy, był rewelacyjny. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, iż widzimy na ekranie niewyżytego seksualnie psychopatę. Warto obejrzeć film chociażby dla tego genialnego aktora. Lee Byeong Heon – kolejny film z jego główną rolą, cóż.. nie porwał mnie swoją postacią, chociaż scena rozpaczy po śmierci ukochanej bardzo dobra. Nie zmienia to faktu, iż na tle Choe Min Sik wypada on dość kiepsko.

5. Wykonanie techniczne.

Ileż hektolitrów krwi się polało.. sceny tortur, morderstw realistyczne i bardzo dosadne. Co wrażliwsze osoby z pewnością nie dotrwają do końca tej masakry. Scena w taksówce prawie odebrała mi mowę – rzeź jakich mało widziałam w filmach.

6. Ogólna ocena.

I saw the Devil to film dla widzów o mocnych nerwach. Trzyma w napięciu praktycznie od pierwszych chwil, akcja jest dynamiczna. Do tego rewelacyjna rola Choe Min Sik i dobry soundtrack. W filmie nie ma półśrodków – jak jest seryjny morderca to są tortury, psychopatyczne spojrzenia, krew płynie strumieniami. I właśnie ta dosadność jest dla mnie momentami przesadzona, niestety rola Lee Byeong Heon również nie powala. Ogólnie nie jest to tytuł na „miłe spędzenie wieczoru”, fabuła jest odrobinę intrygująca, jednak nie jest żadnym odkryciem. Mimo to z pewnością pozostawia widza pod wrażeniem – jedni będą zbulwersowani inni zachwyceni. Film spodoba się fanom akcji i thrillerów z dużą dozą krwi.

Ocena: 7/10

Napisy PL

Jedna uwaga do wpisu “I Saw the Devil

  1. Pingback: The Tiger: An Old Hunter’s Tale | Recenzje dram i filmów azjatyckich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s