Ditto


1. Dane podstawowe.donggam

Tytuł: Ditto (donggam, 동감)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2000

Czas trwania: 110 min

Główni aktorzy: Yu Ji TaeKim Ha Neul

Gatunek: romans, science fiction.

2. Fabuła.

Jest rok 1979, studentka So Eun używając radia kontaktuje się z Ji In. Okazuje się, że oboje chodzą do tej samej uczelni, więc postanawiają się spotkać. Niestety mimo, iż dziewczyna czeka na Ji In ten się nie zjawia.  Podobnie Ji In, który czekając wiele godzina w wyznaczonym miejscu nie spotyka So Eun. Wyjaśnieniem tej sytuacji jest niespodziewany fakt – So Eun żyje w 1979 roku a Ji In w roku 2000.

3. Muzyka.

Bardzo subtelna, dobrze wpasowująca się w obraz. Jest trochę klasyki – zwłaszcza pod koniec. Ogólnie pod względem oprawy muzycznej film wypada dobrze.

4. Gra aktorska.

Główni aktorzy spisali się dobrze, realistycznie odzwierciedlili swoje postacie. Nie zwróciłam szczególnej uwagi na kogokolwiek, ot wszyscy (również postacie drugoplanowe) wypadli przyzwoicie.

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu.

6. Ogólna ocena.

Film zainteresował mnie fabułą – jest dość oryginalna. Z wiadomych względów jest trochę fantastyki i chociaż odrobinę jest ona przesadzona to film ogląda się z zainteresowaniem. Ditto ma spokojny charakter, a w fabułę wpleciony jest bardzo ciekawy motyw pozostawiania przez każdego człowieka po sobie śladu, śladu, który mimo, iż ktoś już nie żyje wciąż jest wyczuwalny. Jest  to tytuł o trudnym uczuciu ludzi, którzy nie mieli prawa się poznać. Oczywiście jest kilka momentów wzruszających, ale na szczęście nie ma ich zbyt wiele. Co prawda nie podobało mi się dość dramatyczne powiązanie losów głównych bohaterów – mam tutaj na myśli relacje z chłopakiem, który podobał się So Eun – było to dość przekombinowane. Te drobne niedociągnięcia rekompensuje dobre zakończenie – bez zbędnego patosu. Podsumowując film godny polecenia romantykom, w sam raz na przyjemne spędzenie wieczoru.

Ocena: 7/10

Trailer

napisy PL

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s