Five Senses of Eros


five_senses_of_eros-p2

1. Dane podstawowe.

Tytuł: Five Senses of Eros (ogamdo, 오감도)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2009

Czas trwania: 128 min

Główni aktorzy: Cha Hyeon JeongBae Jong OkKim Hyo JinSong Jung GiKim Dong UkLee Si YeongJang HyeokEom Jeong HwaKim Gang USin Se GyeongKim Su RoKim Min SunJeong Ui CheolCha Su Yeon

Gatunek: dramat, romans, obyczajowy, erotyczny.

UWAGA! Film dozwolony od lat 18.

2. Fabuła.

Film składa się z 5 niepowiązanych fabularnie historii. Każda z nich przedstawia osobliwe (mniej lub bardziej zrozumiałe) tytułowe pojęcie „Erosa”, miłości również tej fizycznej. Historie te noszą następujące tytuły:

  • Jego obawa.
  • Jestem tutaj.
  • 33 mężczyzna.
  • Koniec i początek.
  • Uwierz chwili.

3. Muzyka.

Pod względem muzycznym film jest ubogi, nie zwróciłam uwagi na nic interesującego pod tym względem.

4. Gra aktorska.

Ze względu na aż 5 odrębnych historii mamy tutaj sporą grupę głównych bohaterów. Praktycznie wszyscy spisali się poprawnie. Na wyróżnienie zasługują bohaterowie pierwszych dwóch historii, zwłaszcza Jang Hyeok jako  SuJeong Min (pierwsza historia).

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu, praca kamery w porządku, elementy fantastyczne również na dobrym poziomie.

6. Ogólna ocena.

Po film sięgnęłam przez wzgląd na dobrą obsadę. Pierwsza historia jest genialna i opowiada jak tworzy się niezwykły romans pomiędzy przypadkowo spotkanymi osobami. Historia o tyle intrygująca, iż pokazana jest „oczami i myślami” mężczyzny. Druga część jest bardzo romantyczna i smutna zarazem. Przedstawia losy związku, który wystawiony jest na próbę przez wzgląd na chorobę kobiety. I tutaj w zasadzie proponuję skończyć oglądać film, gdyż kolejne opowieści (zwłaszcza trzecia) są bezsensowne. Na temat trzeciej napiszę tylko jedno zdanie – otóż jest ona niezrozumiała i pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Czwarta historia do bólu nudna – nie wiem o co chodziło z tą rośliną, jakieś duchy? Za wiele tego wszystkiego. Co do piątej części..cóż odrobinę lepsza od dwóch wcześniejszych – ukazuje losy sześciorga uczniów, którzy (jakby to ładnie ująć) wymieniają się partnerami (nieświadomie). Mimo to również ta historia nie niosła ze sobą żadnej zaskakującej wiadomości dla widza. Film wart obejrzenia, ale tylko przez wzgląd na pierwsze dwie historie. Jako całość niestety film nie ma żadnego wspólnego elementu – a szkoda, gdyż mogłoby to uratować ten tytuł. Plus za większość scen łóżkowych, gdyż były ukazane (w większości) w miarę subtelny sposób. Ogólnie film słaby i radzę poszukać innego tytułu.

Ocena: 3/10

Trailer

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s