A Love to Kill


1. Dane podstawowe:i jukilnomui sarang

Tytuł: A Love to Kill (i jukilnomui sarang, 이 죽일놈의 사랑)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2005

Liczba odcinków: 16

Czas trwania odcinka: 70 min

Główni aktorzy: BiShin Min A

Gatunek: dramat, romans.

2. Fabuła.

Kang Bok Gu przed laty poróżnił się z bratem- Kang Min Goo- i w związku z tym przez wiele lat nie miał od niego wieści. Po latach bracia spotykają się przypadkowo. Jednak Kang Min Goo ulega wypadkowi przez co znajduje się w bardzo ciężkim stanie. Kang Bok Gu dowiaduje się, iż jego brat był związany ze znaną aktorką – Cha Eun Seok – musieli się rozstać by dziewczyna mogła spokojnie kontynuować karierę. W wyniku nieporozumienia Kang Bok Gu obwinia Cha Eun Seok za krytyczny stan brata i postanawia się na niej zemścić. Zatrudnia się jako ochroniarz aktorki i wciela swój plan zemsty w życie.

3. Muzyka.

W dramie mamy naprawdę sporo ballad, spokojnych utworów, które same prezentują się bardzo dobrze i polecam zapoznać się z soundtarckiem. Niestety utworom poświęcono zdecydowanie zbyt wiele miejsca i na dłuższą metę zamiast spokojnie wsłuchiwać się w utwory to irytowała mnie ich długość.

4. Gra aktorska.

Ah.. Bi gra tutaj rolę inną niż w dotychczas go widziałam. Jego bohater nie dba o to co inni o nim myślą, nie przywiązuje wagi do swojego ubioru i ma w głębokim poważaniu wszystkich tych, którzy staną mu na drodze. Moim zdaniem spisał się przyzwoicie. Natomiast Sin Min A jako Cha Eun Seok stworzyła postać, która całkowicie zniechęciła mnie do jej osoby. Jej bohaterka ciągle tylko łamała obcasy, żaliła się jak to jest jej źle i niedobrze, do tego sposób mówienia, który mnie irytował. Przez tę rolę dalekim łukiem omijam produkcje, w których grywa Sin Min A.. no chyba, że pozostała część obsady jest obiecująca. Jeśli chodzi o postaci drugoplanowe to podobał mi się Kim Young Jae jako Gang Min Gu. Miał on trudną do zagrania rolę przez wzgląd na stan w jakim znajdował się jego bohater, jednak wypadł bardzo dobrze. Również Kim Sa Rang jako Han Da Jeong, czyli bliska znajoma Kang Bok Gu, przypadła mi do gustu – jej postać jej żywa, barwna i bardzo dobrze pasowała do głównego bohatera..

5. Wykonanie techniczne.

Ogólnie nie ma do czego się przyczepić. Jedyne co mnie denerwowało to to, że przeróżne utwory były na „pierwszym planie” zdecydowanie przez zbyt wiele minut, w tle nie działo się nic co by wnosiło cokolwiek wartościowego do fabuły.

6. Ogólna ocena.

Plusów w A love to kill jest niewiele – większość postaci jest ciekawa i spora część fabuły również interesująca. Odnośnie minusów to ta nieszczęsna muzyka, a także bardzo długie przerwy między dialogami – bohaterowie zastanawiają się po kilkadziesiąt sekund zanim coś powiedzą – często przewijałam odcinki po np. minutę a tu dalej nic się nie dzieje… Postać głównej bohaterki bardzo irytująca i nieporadna życiowo. Do tego bezsensowne i nie wynikające z wcześniejszych poczynań postaci zakończenie. Odniosłam wrażenie, że autorzy nie wiedzieli jak zamknąć losy głównych bohaterów. Niestety uważam czas, który poświęciłam na oglądanie tej dramy za stracony i nie będę na tyle wredna by komukolwiek polecać ten tytuł – zwłaszcza, że jest mnóstwo lepszych dram.

Ocena: 4/10

4 uwagi do wpisu “A Love to Kill

  1. No to jest drama, którą chcę już od dłuższego czasu obejrzeć, ale niestety zawsze jakaś inna wyskakuje mi…ale na pewno kiedyś do niej zerknę…

  2. Przymierzałam się do tej dramy już od dość dawna ze względu na Raina. Drama ta jest faktycznie dramatem, na którym od początku do końca powinno się ryczeć jak bóbr, jednak…jakoś mnie nie poruszyła, nie wiem czy czegoś zabrakło, czy ja nie miałam nastroju…należę do płaczek na filmach, ale tutaj ani widu jednej łezki (za wyjątkiem ostatniej sceny). Chyba już zawszę jak będę patrzeć na Raina to przypominać mi się będzie scena w szpitalu, na której tak lamentował, że aż się osmarkał 😉 Moim zdaniem drama ta jest pozycją konieczną do zobaczenia dla fanów Bi, ponieważ kolejny raz pokazuje swój talent aktorski oraz jaki jest niesamowicie przystojny 😉

  3. Tak się wczułam w to wszystko, ze gdy ostatni odcinek zawitał, przez długi czas czułam jakbym to i ja umarła wraz z bohaterami, poza tym tytuł wyraźnie mówi o zabiciu miłości i uważam, że oni właśnie to robili, zabijali ją, oboje, a mimo to, ona i tak przetrwała. Myślę, że właśnie o to chodziło w zakończeniu.
    Kiedy miłość chce to przetrwa mimo wszystko…

  4. Pingback: The Classic | Recenzje dram i filmów azjatyckich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s