Akai Ito


1. Dane podstawowe.Red Thread

Tytuł: Akai Ito (赤い糸, Red Thread)

Kraj: Japonia

Rok produkcji: 2008

Liczba odcinków: 11

Czas trwania odcinka: 45 min

Główni aktorzy: Mizobata JunpeiMinamisawa Nao

Gatunek: dramat, romans.

2. Fabuła.

Na podstawie powieści.

Tytułowa czerwona nić odnosi się do chińskiej legendy, wg której bogowie wiążą nią nierozerwalnie losy ludzi, którzy są sobie przeznaczeni w miłości. Takemiya Mei urodziła się 29 lutego, gdy była małą dziewczynką w swoje urodziny właśnie, spotkała  chłopca Nishino Atsushi, który o dziwo również tego samego dnia obchodził swoje urodziny. Oboje spotykają się ponownie, chociaż nie zdają sobie sprawy z faktu, iż poznali się już wcześniej, rodzi się nimi nimi niezwykła więź. Oboje  będą musieli zmierzyć się z dramatycznym biegiem wydarzeń.

3. Muzyka.

Przyznaję się bez bicia, że dramę widziałam ponad pół roku temu i po prostu nie pamiętam kompletnie ścieżki dźwiękowej – jak widać nie urzekła mnie.

4. Gra aktorska.

Zarówno główni bohaterowie jak i drugoplanowe postaci spisali się przyzwoicie. Trzeba przyznać, iż w dramie pełno jest scen rozpaczy, w których wyrażanych jest dużo emocji i zostały wykonane bez większych uchybień.

5. Wykonanie techniczne.

Bez zarzutu.

6. Ogólna ocena.

Ah.. drama ma ciekawą linię fabularną – legenda z czerwoną nicią łączącą kochanków mogłaby być wykorzystana do bardzo dobrego scenariusza, niestety nie tym razem. Drama z pewnością nie jest dla osób, które poszukują romansu na zabicie czasu. Ilość dramatycznych wydarzeń i problemów z jakimi zmagają się główni bohaterowie jest ogromna i aż żal mi było, że tyle nieszczęścia ich spotyka. Wg mnie nadmiar tragedii jest przesadzony i spokojnie można by było nim obdarować kilka dram. Mamy tutaj wątek narkotyków, choroby, samobójstw, samotności i oczywiście miłości. Mimo to nie można odmówić, iż seria jest wzruszająca, a siła psychicznej wytrzymałości głównych bohaterów imponująca. Zakończenie o dziwo satysfakcjonujące.

Ocena: 5+/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s