You’re Beautiful


1. Dane podstawowe.                     minami sineyo

Tytuł: You’re Beautiful (minami sineyo, 미남이 시네요)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2009

Liczba odcinków: 16

Czas trwania odcinka: 70 min

Główni aktorzy: Park Sin HyeJang Geun Seok, Jeong Yong HwaLee Hong Gi.

Gatunek: komedia romantyczna, przyjaźń, muzyczny.

2. Fabuła.

Drama skupia się na losach popowego zespołu A.N.Jell. Pewnego dnia ma do niego dołączyć Go Mi Nam. Nie może on jednak tego uczynić, więc przekonuje swoją siostrę bliźniczkę -Go Mi Nyu, by przebrana za chłopaka przez jakiś czas udawała go. Jak łatwo się domyśleć sytuacja ta pociągnie za sobą wiele trudności. Go Mi Nyu będzie musiała zmierzyć się nie tylko z ukrywaniem swojej płci, ale również  z liderem zespołu- Hwang Tae Gyeong i obowiązkami idola nastolatek.

3. Muzyka.

Jest to drama muzyczna, więc mamy tutaj sporo występów zespołu i utworów popowych – osobiście nie przypadły mi do gustu. Poza tym kilka lepszych i gorszych ballad. Ogólnie nic nadzwyczajnego.

4. Gra aktorska.

Początkowo ciężko było mi się przyzwyczaić do min Jang Geun Seok – były dziwaczne i strasznie wymuszone. Jednak później już mi to nie przeszkadzało aż tak. Widziałam go już w kilku filmach i chyba rola w You’re Beautiful jest jego najgorszą. Jeśli chodzi o główna rolę żeńską Park Sin Hye- na dłuższą metę irytował mnie jej sposób mówienia i zachowania. Rozumiem, że jest to komedia, ale wolę inny rodzaj humoru. Za to Lee Hong Gi jako Jeremy był przesłodki. Dawno nie widziałam tak sympatycznej postaci, sceny z nim poprawiały mi nastrój. Tak się składa, że zawsze kibicuję  temu ,,drugiemu”-tutaj w tej roli  Jeong Yong Hwa bardzo dobrze wypadł i szkoda, że w niczym innym dotychczas nie zagrał.

5. Wykonanie techniczne.

Niestety nie dało się ucharakteryzować Park Sin Hye na chłopaka. Nie było to konieczne, bo na wiele rzeczy można przymknąć oko, jednak szkoda, że nie było możliwości odrobinę uwiarygodnić fabuły. Wykonanie techniczne ogólnie na dobrym poziomie i nie mam do czego się przyczepić.

6. Ogólna ocena.

Z góry przepraszam za krótką i niepełną ocenę, ale dramę tę widziałam dawno temu. Wpis zostanie uzupełniony, jeżeli obejrzę ją ponownie.

Przyznaję, że do dramy podchodziłam dwa razy – za pierwszym razem utknęłam po 7 odcinku (o ile dobrze pamiętam). Wg mnie jest trochę zapychaczy i niepotrzebne dramatyzowanie fabuły. Wolałabym by skupiono się na komediowej stronie, a nie wciągano widza w dramaty z przeszłości czy też robienie z tragedii uczuciowych bohaterów pierwszego planu. Do tego brak oryginalności – motyw  ,,przebieranek” był już wałkowany mnóstwo razy i nigdy mi się specjalnie nie podobał. Muzyka nie porwała mnie, gra aktorska również nic nadzwyczajnego. Jeżeli ktoś przetrawi zachowanie Hwang Tae Gyeong i Go Mi Nyu  oraz polubi humor to z pewnością uzna tę dramę za jedną z lepszych – ja uważam ją za co najwyżej średnią.

Ocena: 5/10

2 uwagi do wpisu “You’re Beautiful

  1. No nie…tylko 5…dla mnie 10/10. Drama rewelacyjna z wieloma śmiesznymi i smutnymi momentami…czyli dla każdego coś miłego 😉 No i ten niesamowity…Jang Geun Seok…eh

  2. Drama bardzo fajnie zrobiona uśmiałem się bardzo , jest też wersja japońska lecz tylko cztery odcinki oglądnięte i koniec , wersja koreańska jest lepiej zrobiona śmieszniejsza weselsza
    polecam do oglądnięcia .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s