A Moment to Remember


1. Dane podstawowe.                                                                                                                                           nae meori sogui jiugae

Tytuł: A Moment to Remember (nae meori sogui jiugae, 내 머리 속의 지우개)

Kraj: Korea

Rok produkcji: 2004

Typ: Film

Czas trwania: 117 min

Główni aktorzy: Son Ye JinJeong U Seong.

Gatunek: melodramat.

2. Fabuła.

Kim Su Jin jest zapominalską kobietą sukcesu, która właśnie została porzucona przez ukochanego. Przypadkowo spotyka Choe Cheol Su – stolarza, który pragnie zostać architektem. Jak się okazuje jest on pracownikiem w firmie ojca Kim Su Jin. Początkowa niechęć przeradza się w uczucie. Niestety miłość obojga zostaje wystawiona na ciężką próbę, ponieważ u Kim Su Jin zostaje zdiagnozowana choroba Alzheimera. Film opowiada losy wspomnianej dwójki w zderzeniu z brutalną chorobą, w której wyniku wspomnienia zanikają…

3. Muzyka.

Oj.. co się tutaj narobiło. Ogólnie muzyka była dobra, jednak nie do tego filmu. Utwory, z tego co się orientuję śpiewane po hiszpańsku (?), a przynajmniej w rytmach hiszpańskich/kubańskich (niestety nie jestem znawczynią tego typu muzyki).  Tak czy inaczej soundtrack nie pasował mi do obrazu i w dodatku tylko rozpraszał skupienie się na scenach.

4. Gra aktorska.

Jeong U Seong jako Choe Cheol Su zachwycił mnie swoją postacią. Jest barwna, męska i bardzo przekonywująca. Jedną z moich ulubionych scen filmu jest ta, w której  czyta list – płakałam razem z nim! Jako aktor świetnie potrafi ukazywać emocje. Niestety odtwórczyni głównej roli żeńskiej Son Ye Jin – przy Jeong U Seong wypadła dość blado. Nie poruszyła mnie, a jej kreację uważam po prostu za poprawną. Co do drugoplanowych postaci – nie ma co się tutaj rozpisywać, gdyż wyrazistych, ciekawych postaci brak.

5. Ogólna ocena.

Z pewnością dla części widzów będzie to kolejny ckliwy romans, którego jedynym celem jest wzruszenie widza i zalanie go łzami. Pewnie mają rację, ale osobiście film bardzo mi się podobał. Chociaż nie zabrakło czułych, przesłodzonych dialogów – mi to nie przeszkadzało. W filmie można znaleźć wiele emocji – od miłości, oddania, poprzez tęsknotę, strach itp. Zakończenie satysfakcjonujące. Mimo, iż film, z racji poruszanej tematyki, powinien być przygnębiający – o dziwo tak go nie odebrałam. Odniosłam wrażenie, że nie wyeksponowano tragedii kochanków na pierwszy plan, a raczej starano się ukazać siłę miłości w obliczu zawirowań losu. Polecam zwłaszcza osobom, które nie obawiają się wzruszeń podczas seansu.

Ocena: 8+/10

Trailer

2 uwagi do wpisu “A Moment to Remember

  1. Piękny film o miłości (*__________*)
    Co z tego, że sporo nieprawdopodobnych przypadków i wypadków xD”
    Im bliżej końca, tym więcej łez.
    Oczyszczające – na swój sposób (^_-)

  2. Pingback: The Classic | Recenzje dram i filmów azjatyckich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s