Ashita no Kita Yoshio


1. Dane podstawowe.                                                                                                 

Tytuł: Ashita no Kita Yoshio (あしたの、喜多善男)

Kraj: Japonia

Rok produkcji: 2008

Liczba odcinków: 11

Czas trwania odcinka: 54 min

Główni aktorzy: Kohinata FumiyoMatsuda Ryuuhei

Gatunek: dramat, komedia, obyczajowy.

2. Fabuła.

Historia najbardziej nieszczęśliwego człowieka świata, urodzonego 11 listopada, który postanawia za 11 dni zakończyć swoje życie w 11 rocznicę śmierci jedynego przyjaciela. Jedynie z walizką z oszczędnościami i zdjęciem byłej żony w portfelu Kita Yoshio- poczciwy, dobroduszny, dojrzały mężczyzna wyrusza w ostatnią podróż swojego życia. Jednak jego wyobrażenia o przeżyciu pozostałych mu dni w spokoju ulatniają się wraz z przypadkowo poznanym Yashiro Heita – właścicielem klubu z ,,tancerkami”. Od chwili ich spotkania każdy kolejny dzień tytułowego bohatera obfituje w niespodzianki, niebezpieczne sytuacje oraz wrażenia jakich dotąd nie doświadczył. Do tego dochodzi przeszłość głównego bohatera, na jaw wychodzą intrygi,  które całkowicie odmienią jego życie.

3. Muzyka.

Nie przykuła mojej uwagi.

4. Gra aktorska.

Zarówno Kohinata Fumiyo (Kita Yoshio) jak i Matsuda Ryuuhei (Yashiro Heita) spisali się bardzo dobrze. Zwłaszcza pierwszy z nich w scenach ,,walki z samym sobą”. Postacie drugoplanowe również spełniły swoją rolę. Mamy tutaj sporo interesujących bohaterów, z których każdy ma do odegrania istotną rolę w fabule – co jest sporym plusem, gdyż nie lubię postaci, które pojawiają się i nie wiadomo kiedy i jak znikają.

5. Wykonanie techniczne.

Dobre, sceny ,,podwójnego” Kity Yoshio mimo moich obaw – bardzo dobrze wykonane.

6. Ogólna ocena.

Z góry przepraszam za krótką i niepełną ocenę, ale dramę tę widziałam dawno temu. Wpis zostanie uzupełniony, jeżeli obejrzę ją ponownie.

Jest to jedna z tych dram, które ciężko ocenić. Niby pomysł ciekawy, wykonanie nie najgorsze, jednak czegoś mi brakuje. Może to dlatego, że postacie były tak różnorodne, iż większość z nich bardzo mnie irytowała. Do tego, jak dla mnie, naciągana i to bardzo historia z chorobą i  spiskiem przeciwko głównemu bohaterowi. Pozycja na pewno nie dla wszystkich. Już po pierwszym odcinku można zdecydować czy chce się dalej oglądać, czy lepiej sobie odpuścić. Seria ta w bardzo prosty sposób pokazuje jak samotni i nieszczęśliwi potrafimy być, gdy najbliższe nam osoby w rzeczywistości są całkowicie inne od naszych wyobrażeń. Jak trudne jest nawiązywanie trwałych relacji międzyludzkich i jakie znaczenie ma zaufanie i przyjaźń. Być może moje wrażenia po obejrzeniu to puste szukanie ,,głębi” – jednak w taki właśnie sposób odebrałam tę dramę.

Ocena: 6+/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s